rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Otrzymałem niedawno od znanego historyka Tomasza Greniucha ten rozdział książki

Józefa Steca pt. " Historia Buczkowic/szkice/ zwyczaje mieszkańców na przelomie XIX i XX wieku " , który dotyczy działalności Narodowych Sił Zbrojnych w naszym regionie .

Sam tytuł rozdziału jest już typowo UB-ecki , a brzmi on :

"Narodowe Siły Zbrojne-banda Bartka i ślady ich działalności w Buczkowicach " .

Nazwanie "bandą" , najbardziej bohaterskiej formacji partyzackiej NSZ na Podbeskidziu w okresie stalinowskiego terroru , kiedy UB, PPR wraz z NKWD mordowały polskich patriotów z AK , chłopów opierających się kolektywizacji , a żołnierze Armii Czerwonej gwałcili w Bielsku kobiety i rabowali wszystko co napotkali po drodze łącznie z niektórymi zakładami przemysłowymi to doprawdy nikczemność !

Oszczerstwa Józefa Steca nazwałem tchórzliwą nagonką na NSZ, bo większość z tych dzielnych żołnierzy "Bartka" zostało bestialsko i bez jakiegokolwiek osądzenia wymordowanych przez komunistycznych oprawców i nie mają teraz możliwości obrony swojej czci i godności !!!

Warto również się zastanowić kim był i kim jest pan Józef Stec i co on takiego dobrego zrobił dla Polski , że ośmiela się opluwać bohaterskich partyzantów , których odwagi nie jest w stanie zrozumieć żaden oszczerca, który nie ryzykował własnego życia dla Rzeczypospolitej ???

Przytoczę najbardziej bulwersujące fragmenty "jadu manipulacji historycznej " Józefa Steca :

...."a inni określają całą formację NSZ mianem kolaborantów z Niemcami , terrorystów o chorobliwym nastawieniu antysowieckim, zabójców"...

..." pomiędzy wojskami niemieckimi i NSZ zaistniała sformalizowana współpraca nie tylko w dziedzinie wywiadowczej i rozpoznawczej , ale i operacyjnej "...

...." Na naszych ziemiach w zaden sposób nie uczestniczyły w niszczeniu srmii lub gospodarki niemieckiej. nie sposób więc mówić o wkładzie NSZ w klęskę okupanta w naszym regionie ...."

..."czlonkowie nie rekrutowali się spośród ludzi należących do wyróżniających się z punktu widzenia intelektu. Była to cecha , która odróżniała NSZ od formacji Armii Krajowej "....

..."Oddział Bartka został zlikwidowany w roku 1946"....

Cytaty te są nie tylko wstrząsające i oburzające dla każdego prawdziwego Polaka, ale przede wszystkim zawierają prymitywne UB-eckie fałszerstwa historyczne !!!

Nigdy i nigdzie na Podbeskidziu , nawet w Buczkowicach żaden oddział NSZ nie kolaborował z okupantami niemieckimi , natomiast wielu działaczy PPR i aktywistów bezpieki rekrutowało się z byłych Volksdeutschów( których nie brakowało również w Buczkowicach) .

Mój śp. ojciec Tadeusz odznaczony medalem za udział w wojnie obronnej w 1939 roku i krzyżem Armii Krajowej nigdy nie ujawnił swoich powiązań z NSZ i dlatego przeżył , natomiast wiele opowiadał mi zarówno o AK jak i NSZ . Henryk Flame był dla ojca autorytetem czasów okupacji, kiedy walczyli w tej samej organizacji AK !

Antysowietyzm nie był "chorobą" NSZ jak kłamie Józef Stec , lecz prawdą historyczną wynikającą z agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku, wywózką milionów bezbronnych Polaków na Sybir i sowiecką zbrodnią ludobójstwa dokonaną w Katyniu , Charkowie Miednoje , Kozielsku i innych miejscach kaźni oficerów polskich.

Teoria dwóch wrogów wynikała ze współpracy Hitlera ze Stalinem od września 1939 roku do czerwca 1941 roku, kiedy oba te czerwone mocarstwa (socjalistyczne i narodowosocjalistyczne) grabiły Europę !

Armia Krajowa na Podbeskidziu była skuteczną formacja antyhitlerowską i przyczyniła się niewątpliwie do klęski III-ciej Rzeszy, a jednym z jej oddziałów dowodził własnie Henryk Flame ! Po rozwiązaniu AK wielu jej członków przeszło do NSZ i weszło m.in. w skład oddziału "Bartka", dlatego oskarżanie Henryka Flame i Narodowych Sił Zbrojnych na Podbeskidziu o kolaboracje z Niemcami hitlerowskimi jest kryminalnym pomówieniem, które powinno być scigane z urzędu jako przestępstwo przeciwko Narodowi Polskiemu !

Zadaje publicznie pytanie czy w Bielsku-Białej znajdzie się taki odważny prokurator , który postawi Józefa Steca w stan oskarżenia za oszczerstwa wobec NSZ i polskich patriotów walczących z UB i NKWD ???

Intryga o animozjach między AK i NSZ została misternie opracowana przez ideologów sowieckich aby rozbić od wewnątrz NSZ, którego trzon stanowili przecież byli żołnierze Armii Krajowej !

Pan Józef Stec próbuje odebrać godność partyzantów NSZ sugerując ich "znikomy intelekt", a ja się w tych okolicznościach ośmielam stwierdzić, że było inaczej, bo intelekt żołnierzy NSZ na pewno był wyższy od intelektu Józefa Steca, gdyż w przeciwnym razie nie wodziliby za nos najpotężniejszej Armii Czerwonej i jej kolaborantów przez ponad dwa lata .

Historyczna Defilada NSZ w Wiśle to był taki poziom patriotyzmu, który kompletnie przekracza poziom intelektu pana Steca !!!

Najbardziej podłym sformułowaniem Józefa Steca jest stwierdzenie : ..." Oddział Bartka został zlikwidowany"...

Zastanawiam się jak można nazwać potworną , podstępną zbrodnię bestialskiego wymordowania polskich patriotów z NSZ staroubeckim epitetem- likwidacja ???

Wielcy , Niezapomniani, Niedoceniani, Niepokonani Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych

Cześć Waszej Pamięci ! ! !

Rajmund Pollak

2010-03-14 | Dodaj komentarz
Krzysztof
2010-10-03 20:13:35
Szacunek,jestem zaskoczony ,że do tej pory nikt z Buczkowic nie pokusił się o parę zdań wyjaśnień.Nie tylko p.Stec jest w Buczkowicach od historii.Chłopcy od "BARTKA" to nawet po tylu latach temat tabu,ot cała Polska i jej losy.
Rajmund Pollak
2010-10-04 09:43:04
@ Krzysztof Jest Pan odważny ! Jedynie historycy i prokuratorzy IPN ścigają zbrodniarzy, którzy dokonali ludobójstwa na partyzantach NSZ ! Inicjowany z Moskwy zamach na IPN, jest sterowany przez dawnych UB-eków, SB i tych byłych funkcjonariuszy WSI, którzy chcieli wymazać z historii bohaterstwo żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych !
ydzgdg3hFRE
2014-06-02 15:23:39
petar domustchiev каСва:Zdraveite! Imam soentvbsa zemedelska zemia i iskam da vi popitam na 5 dka kolko PV panela mogat da se poberat,za da badat obslujvani i kolko 6te mi struva tova? Mojete li da mi izgotvite proekt i da mi kajete otpuska li se niakakva subsidia za napravata na saorajeniata ot EU ili ne? I kakva e tzenata kam dne6na data,na koiato darjavata kupuva el.energiata? Blagodaria vi!

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516261
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Tchórzliwa nagonka na Narodowe Siły Zbrojne w "Historii Buczkowic " Józefa Steca ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała